REDUTOX NANO
REDUTOX NANO FARM

Vyvazovač mykotoxinů Se a Zn v nanoformě


Mykotoxiny, plísně a jejich metabolity mohou donekonečna zřetelně zatěžovat zdravotní stav hospodářských zvířat - prasat, skotu i drůbeže, a tím způsobovat chovatelům značné ekonomické ztráty. Pozorovatelné jsou reprodukční problémy u prasnic, jako je pseudogravidita, děložní edém, aborty, nedostatek mléka a další. Selata často trpí na úbytky hmotnosti a potlačování imunitního systému. Nízká porodní hmotnost a problémy se svalovou slabostí končetin mohou být také částečně způsobovány intoxikací mykotoxiny. Zátěž toxiny plísní není tak často zjevná, i podprahová infestace může vést k nevysvětlitelnému snížení užitkovosti. Vedle standardních složek většiny vyvazovačů (vyčištěné křemeliny, sušené buněčné stěny kvasinek), které jsou optimálním sorpčním prostředkem, neboť vážou toxiny fyzikálními a chemickými vazbami do nestravitelných komplexů, které jsou potom vyloučeny z metabolických procesů, obsahuje REDUTOX NANO modifikovanou lignocelulózu, hydrolyzované glukomannany, imunostimulanty, rostlinné extrakty pro ochranu a regeneraci jater, Se a Zn v nanoformě, které snadno pronikají až ke konkrétnímu místu působení v buňkách zvířat a mobilizují požadovanou/odpovídající imunitní odpověď organismu.

Krmné doporučení pro skot a faremní použití do krmného vozu /pouze pro Redutox nano FARM/
dop. dávka 150 g preventivní dávka a při léčbě 200 -300 g/ks/den

Krmné doporučení pro prasata/drůbež - prevence:
2 kg REDUTOX NANO na tunu krmné směsi (0,2 %)

Krmné doporučení pro skot - prevence:
2 kg REDUTOX NANO na tunu krmné směsi (0,2 %)

Krmné doporučení při zvýšené kontaminaci:
Zvýšení dávkování na 150 % preventivní dávky (0,3 %)

Balení: 25 kg pytel/1.000 kg paleta

Cena: akce do 30. 6. 2019 - Redutox Nano - 108 Kč/kg, Redutox Nano Farm – 19,50 Kč/kg.


Kvalitativní parametry:
Vlhkost 8,50 %, popel 48,50 % vláknina 9,75 %, Ca 0,25 %, P 0,10 %, Na 0,50 %, Zn 12 005 mg/kg, Cu 1 mg/kg, Fe 800 mg/kg, Mn 7 mg/kg, Se 102 mg/kg
Složení:
Umrtvené kvasinky - buněčné stěny Saccharomyces cerevisiae, Dextróza, Křemelina (čištěné diatomické půdy) (E 551c), Propionan sodný (E 281)


© 2016-2023 Lacnea Agri